Pieniądze na remont mieszkania

Jednym ze sposobów na sfinansowanie remontu mieszkania jest stosowny kredyt w banku pod zastaw hipoteczny. Aby móc się o niego ubiegać, trzeba spełniać szereg warunków. Oczywiście bezwzględnym wymogiem jest w tym momencie posiadanie zdolności kredytowej na odpowiednio wysokim poziomie ? przy zobowiązaniach hipotecznych obowiązują w tym zakresie zaostrzone kryteria.
Na tym jednak pewne utrudnienia się nie kończą. Trzeba także uzbroić się w cierpliwość, ponieważ załatwienie kwestii formalnych zajmuje w tym momencie sporo czasu ? co najmniej miesiąc. Dopóki zatem pieniądze nie znajdą się na koncie, trzeba się wstrzymać z jakimikolwiek pracami. Kolejna rzecz to taka, że banki pilnują, na co wydawane są te pieniądze. Do wniosku trzeba dołączyć szczegółowy harmonogram opisywanej inwestycji. Kredyt jest poza tym wypłacany w transzach ? po zakończeniu każdego etapu remontu, z którego kredytobiorca musi się rozliczyć. Nie dość zatem, że i tak ma już wystarczająco dużo na głowie, to musi jeszcze pilnować tego, by nie zgubić gdzieś żadnej faktury etc. Widać zatem wyraźnie, że kredyt remontowy jest tak naprawdę bardzo uciążliwym zobowiązaniem. Odnośnie jego spłaty trzeba wspomnieć o tym, że nie gwarantuje on stabilności finansowej ? oprocentowanie się zmienia, a raty niestety rosną.
Tymczasem można sięgnąć po o wiele bardziej przyjazne rozwiązanie jakim jest dobra pożyczka oferowana przez Skarbiec. To pieniądze na dowolny cel, z których nie trzeba się rozliczać. Więcej na temat propozycji Skarbca można znaleźć na www.dobrapozyczka.com.pl.