Na czym polega show-business?

Show BusinessPrzeglądając sterty kolorowych gazet dla Pań lub też oglądają telewizję, zastanawiać się można, czym tak naprawdę zajmują się osoby tam prezentowane. Wszak mimo iż często oglądamy te same osoby na zdjęciach i w telewizji to jednocześnie stwierdzamy, że nie znamy ich z żadnego innego źródła.
Wśród osób nieschodzących z pierwszych stron gazet niektórzy legitymują się, jako modelki, aktorki, piosenkarki, prezenterzy. Niestety często zdarza się tak, że są oni po prostu sławni, mimo że ich osiągnięcia zawodowe są bardzo skromne, żeby nie powiedzieć mierne. Osoby takie zazwyczaj wystąpiły w jednym filmie lub od wielu lat grają w jednym i tym samym, starym serialu telewizyjnym. Osoby takie dzięki tym nie zbyt wielkim osiągnięciom uzyskały status gwiazdy i jedyne tak naprawdę, czym obecnie się zajmują to brylowanie na ?vipowskich? imprezach. Zdarza się również, że osoba taka od czasu do czasu pojawia się jako uczestnik bądź juror jednego z programów telewizyjnych.

Zazwyczaj osoby takie starają się możliwie najbardziej zwrócić na siebie uwagę lub wzbudzić jakąś kontrowersję. Najczęściej robią to szokując strojami lub wypowiedziami. Niestety to właśnie w taki sposób powstają u nas gwiazdy.

Zauważyć można również trend, iż osoby chcące koniecznie zrobić karierę, starają się zaistnieć w świecie muzyki. Oczywiście najczęściej działania te kończą się wraz z nagraniem pierwszej płyty, a niekiedy nawet piosenki. Bardzo często stawia się również na sesje zdjęciowe, a w przypadku kobiet, zwłaszcza te rozbierane. Wszak świadczy to o tym, iż jest się kobietą wyzwoloną, a fakt takiej propozycji utwierdza w przekonaniu o atrakcyjności takiej osoby. Dodatkowo oczywiście można potańczyć z innymi gwiazdami lub pojeździć z nimi na lodzie.
Wciąż jednak pozostaje to samo pytanie, gdzie są prawdziwe osiągnięcia?