Jak rozkręcić własny biznes we Wrocławiu

O tym, że Wrocław to miasto sukcesu wie chyba każdy przedsiębiorca, który postanowił tu zainwestować swoje pieniądze bądź zbudować od podstaw swoją firmę. Niewątpliwe zalety takie jak położenie (bliskość granicy niemieckiej czy autostrada) oraz strefy ekonomiczne tylko to potwierdzają. Władze miasta robią co mogą aby przyciągnąć w ten obszar zarówno turystów jak i potencjalnych inwestorów.

Pomysłów na rozkręcenie biznesu w stolicy Dolnego Ślaska jest naprawdę wiele. Jednym z nich mogą być choćby noclegi Wrocław stające się coraz popularniejszą formą spędzenia miłej nocy w mieście na przykład podczas weekendu. To oczywiście jeden z wielu takich projektów. A pomagają w tym liczne programy (tak zwane startupy) pomocy w postaci bezzwrotnych pożyczek dla młodych ludzi chcących otworzyć własną działalność gospodarczą. Inicjatorami takich przedsięwzięć są władze miasta oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Mają w tym cel likwidacji bezrobocia oraz aktywizacji młodych ludzi najczęściej z dyplomem w reku i bez perspektyw na ścieżce kariery.

Często do takich programów przyłączają się także prywatne firmy takie jak hostel Wrocław, które mają w tym także własny cel. Po pierwsze nie płacą przez początkowy okres podatków oraz składek za zatrudnionych przez siebie młodych ludzi co jest sporą ulgą (szczególnie dla małych przedsiębiorstw). Po drugie mają tańszych pracowników nierzadko do przyuczenia. Coraz częściej pracodawcy chętnie przyjmują takie osoby na stałe po okresie zatrudnienia z pomocą urzędu.

Zatem warto skorzystać z takich ofert, które przygotowały urzędy we Wrocławiu dla firm jak i bezrobotnych.