Dobre ubezpieczenie samochodu to podstawa

Ubezpieczenie samochoduWszystkim powszechnie wiadomo, że bez ubezpieczenia oc żaden pojazd mechaniczny nie zostanie dopuszczony do ruchu drogowego ani też nie zostanie nawet zarejestrowany. Jak to jednak jest z tego rodzaju polisą i co z innymi, tymi nieobowiązkowymi? Czy warto je także wykupić?

Jeśli posiadany pojazd mechaniczny jest dla jego właściciela ważny lub drogi, to z pewnością nie będzie on oszczędzał na jego ochronie i zdecyduje się na dobre ubezpieczenie samochodu. Oc to tylko podstawowa ochrona, która tak naprawdę chroni jedynie poszkodowanego. Jeśli więć spowodowany wypadek będzie z naszej winy, to na odszkodowanie nie ma co liczyć a i za naprawę naszego auta, trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni. Będzie to tym droższe, im bardziej indywidualne i im bardziej wyposażone jest to nasze auto.

Dobre ubezpieczenie samochodu składa się z trzech podstawowych właściwie ubezpieczeń, czyli oc, ac i assistance. Dodatkowo, każdy kto chciałby ochroną objąć nie tylko pojazd ale także pasażerów i kierowcę, decyduje się na nnw. Aby jednak dobre ubezpieczenie samochodu naprawdę było dobre, należy pamiętać aby dokładnie zapoznać się z ogólnymi jego warunkami. Tylko w ten sposób będzie można indywidualnie dopasować je do własnych potrzeb, w razie konieczności wynegocjować lepsze warunki ale przede wszystkim tylko tak można uchronić się od rozczarowania, jeśli miałoby się okazać, że Towarzystwo Ubezpieczeniowe odmówi wypłaty odszkodowania.

Jeden komentarz

  1. Polecam pakiety ubezpieczeń, tak jak na przykład oc wraz z autocasco. Są one tańsze niż te kupowane osobno, poza tym potwierdzam, że pełny zakres ochrony to te trzy wymienione ubezpieczenia (oczywiście jeśli mowa tylko o ubezpieczeniach komunikacyjnych) czyli oc, ac i assistance. Pozdrawiam. Janek

Komentarze są wyłączone